Anasayfa / İncelemeler / Android 7.1 Özellikleri | Android 7.1 Hakkında Merak Edilenler
android 7.1 özellikleri

Android 7.1 Özellikleri | Android 7.1 Hakkında Merak Edilenler

Google cephesinden Android 7 sürümünün devamı olan Android 7.1 sürümü Google Pixel ve Google Pixel XL telefonları ile yayınlandı. Peki Android 7.1 özellikleri ve Android 7.1 yenilikleri neler ? Gelin kısaca bu soruların cevaplarına bir göz atalım.

Bildiğiniz üzere Google, Android 6 Marshmallow sürümünden sonra 22 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Andorid 7 sürümünü öncelikle Google mobil cihazları için piyasaya sürdü. 

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Google Pixel ve Google Pixel XL telefonları ile tanıtıştığımız Android 7.1 sürümü ile yeni bazı özellikler de gün yüzüne çıkmış oldu.

Android 7.1 Özellikleri

# Android 7.1 özelliklerinde ilki uygulama kısayolları ile alakalıAndroid 7.1 güncellemesi ile telefonunuzda yüklü uygulamalardan herhangi birinin simgesine basılı tutulduğunda bu uygulama ile ilgili yapılabilecek şeyler hakkında bir menü çıkıyor. Bu özellik size Apple cihazlardaki “Force Touch” uygulamasını hatırlatmış olabilir. Hatırlarsanız Apple cihazlardaki bu özellik ile uygulama simgesi ya da uygulama içerisinde ekrana farklı basınçla dokunduğunuzda değişik seçenekler çıkıyordu.

android 7.1 özellikleri

Android 7.1‘dede örneğin Mesaj simgesine basılı tuttuğunuzda, mesaj uygulamasını açmadan favorilerinizdeki birine doğrudan mesaj göderme seçeneğini tıklayarak mesaj uygulamasının doğrudan bu şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

# Diğer bir özellik klavye seçenekleri ile ilgili. artık Android klavyesinde özellikle sosya medya uygulaması içindeyseniz, klavye üzerinden resim ekleme kısayolu ile hızlı bir şekilde uygulamaya resim ekleyebilirsiniz.

# Son yeniliğimiiz VR (Virtual Reality) desteği ile alakalı. Android 7.1 VR desteği ile VR destekli oyun ve uygulamalara daha fazla destek sunuluyor.

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Teknopedia.org
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir