Anasayfa / Nasıl Yapılır? / App Volume Control ile Her Uygulamaya Özel Ses Seviyesi Ayarlama
app volume control indir

App Volume Control ile Her Uygulamaya Özel Ses Seviyesi Ayarlama

Android platformunda yüklü olan her uygulama ve oyun için ayrı ses ayarı yapmanıza imkan tanıyan App Volume Control Uygulaması ile karşınızdayız. Uygulamayı yazı altında bulunan App Volume Control apk indir başlığı altından indirebilirsiniz.

App Volume Control

AçıklamaApp Volume Control uygulaması, Android telefonunuzda yüklü her bir uygulama için ayrı ses seviyesi belirlemenize imkan tanıyan başarılı bir Android uygulama bazlı ses ayarlama uygulaması.
Android SürümüAndroid 4.0.3 ve üzeri
iOS Sürümü
Yap?mc? Spycorp
BoyutuAndroid 2.4Mb
FiyatıÜcretsiz

Android uygulamaya özel ses ayarı yapmanıza imkan veren App Volume Control uygulama tanıtımına geçmeden önce Android Ses Özellikleri ile ilgili bir kaç şey söylemek yerinde olacaktır.

Android Ses Özellikleri

Android işletim sistemine sahip cihazlarda ses seviyesinin yönetimi tek bir sistem kontrol aracı ile yapılır. Bu araç;

# Android Telefon Zil Sesi Seviyesi

# Android Bildirim Sesi Seviyesi

# Android Medya Sesi Seviyesi

# Android Alarm Sesi Seviyesi ve

# Android Sistem Sesi Seviyesi

olmak üzere 5 farkl? Android ses seviyesini kontrol eder. Android telefonlarda ses artırma ya da azaltma tuşlarından birine bastığınızda ekrana varsayılan olarak çıkan telefon zil sesi seviyesini gösteren çubuğun yanında genelde bir “Ayar” düğmesi yer alır.

Bu düğmeye bastığınızda yukarıda bahsettiğimiz 5 farklı zil seviyesinin ayarını değiştirebileceğiniz bir ekran çıkar. Buradaki ayarları değiştirdiğinizde artık ilgili Android ses seviyesi ayarı son değiştirdiğiniz ayar seviyesindeki gibi olacaktır.

Örneğin, Medya zil sesi seviyesinin aralığı 0 ila 10 birim arasında olsun. Siz bunu 8 olarak ayarladınız diyelim. Medya zil seviyesi kullanan müzik çalar, video oynatıcı, youtube vb. bir uygulama açtığınızda ve bir medya çaldığınızda son ayarladığınız medya zil sesi seviyesi ile medya çalmaya başlar.

Bu esnada siz bu medya çalarken sesi kısar ya da artırırsanız bu medya varsayılan ses seviyesini de değiştirmiş olursunuz. Artık bir sonraki medya oynatımınızda son bıraktığınız ses seviyesi geçerli olacaktır.

Bu durum bazen çok can sıkıcı olabilmektedir. Örneğin siz en son bir medyayı son sesten çaldınız ve uygulamadan çıktınız. Ama Android Medya zil sesi seviyesi yine maksimum seviyede kaldı. Sessiz bir ortamda da fazla ses istemediğiniz bir ortamda başka bir uygulama ile farklı bir medya çalarsanız son oynattığınız medya, en son bıraktığınız maksimum medya zil seviyesi ile oynayacaktır.

İşte bu durumun önüne geçmek ve Android zil seviyesini uygulamaya özel ayarlayabilmek için App Volume Control uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki App Volume Control uygulaması nedir?

App Volume Control Apk Özellikleri

Malumunuz Android cihazlarımızda ilk kurulumdan sonra ya da sıfırdan yapılan bir yazıllım güncellemesi sonrası kullandığımız telefon ve tabletlerde ön yüklü gelen uygulamalar dışında hiç bir oyun ve uygulama bulunmuyor. Zamanla kullandığımız oyun ve uygulamaları yükledikçe, mobil cihazlarımızda onlarca uygulama ve oyun yer almaya başlıyor.

Yüklediğimiz uygulama ve oyunları açtığınızda ve ses seviyesini değitirdiğinizde yukarıda bahsettiğimiz varsayılan Android zil ses seviyesini yükseltme ya da kısma işlemini yapmış olursunuz.

# App Volume Control uygulaması ile Android telefonunuzda yüklü tüm uygulama ve oyunlar için ayrı ayrı zil sesi seviyesi belirtebilirsiniz. Hem de zil seviye seviyesini uygulama bazlı ayarlamak için Android root yapma işlemine gerek duymadan!

Peki bu işlem nasıl oluyor? Adım adım bu işlemi nasıl yapabileceğimize bakalım.

App Volume Control Ayar

Öncelikle uygulamayı açtığınızda telefonunuzdaki yüklü olan uygulamalardan zil sesi seviyesini uygulama bazlı olarak değiştirmek istediğinizi seçin.

app volume control apk indir

App Volume Control uygulamas?nda iki farklı mod bulunmakta. Bunlardan

# İlki uygulama açılış zil sesi seviyesi, (When Start)

# İkincisi uygulama kapatılınca değiştirilecek zil sesi seviyesi. (When Close)

app volume control indir

When Start sekmesinde uygulama açılışında Android ses seviyesi ayarlarının nasıl olmasını istiyorsanız o şekilde ses seviyesini ayarlayın.

Sonrasında When Close sekmesinden aynı işlemi uygulama kapatılınca varsayılan ses seviyesinin hangi ayarlarda kalacağını ayarlayın ve ayarları kaydedin.

App Volume uygulaması üzerinden ses ayarlarını yaptığınız uygulamayı açtığınızda artık daha önceden ayarladığınız ses seviyesi ile çalıştığını göreceksiniz. Keza uygulamayı kapattığınzda da Android ses seviyesi ayarının girdiğiniz ayarlara geri dönecek.

Yazımızı beğendiyseniz Android ile ilgili diğer yazılarımıza buradan, uygulama tanıtmlarına ise buradan ulaşabilirsiniz. Uygulama ve Android ses ayarları ile ilgili soru ve yorumlarınızı yazı altına yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

App Volume Control indir

App Volume Control Uygulamasını Android cihazlara indirmek için tıklayın.

 

Android platformunda yüklü olan her uygulama ve oyun için ayrı ses ayarı yapmanıza imkan tanıyan App Volume Control Uygulaması ile karşınızdayız. Uygulamayı yazı altında bulunan App Volume Control apk indir başlığı altından indirebilirsiniz. App Volume Control Açıklama App Volume Control uygulaması, Android telefonunuzda yüklü her bir uygulama için ayrı ses seviyesi belirlemenize imkan tanıyan başarılı bir Android uygulama bazlı ses ayarlama uygulaması. Android Sürümü Android 4.0.3 ve üzeri iOS Sürümü - Yap?mc?  Spycorp Boyutu Android 2.4Mb Fiyatı Ücretsiz Android uygulamaya özel ses ayarı yapmanıza imkan veren App Volume Control uygulama tanıtımına geçmeden önce Android Ses Özellikleri ile ilgili bir kaç şey söylemek yerinde olacaktır. Android…

App Volume Control

Arayüz
Kullanım Kolaylığı
İşlevsellik
Stabilite

User Rating: 4.38 ( 2 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir