Anasayfa / Haberler / Beklenen iPhone 7 Özellikleri
iphone 7 özellikleri

Beklenen iPhone 7 Özellikleri

Apple tarafından bu yıl duyurulacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Biz de bu haberleri derleyip beklenen iPhone 7 özellikleri ile ilgili sizlerle paylaşıyoruz.

İlk olarak 2014 yılının Eylül ayında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri başlayan iPhone 6 serüveni bu yıl sonuna doğru sona erecek. Apple tarafından iPhone 4 serisinden beri 2 yılda bir yeni model duyuruluyor. Ara yıllarda ise aynı tasarımın daha hızlı donanımlı versiyonları Speed (hız) anlamına gelen S koduyla piyasaya sürülüyor.

Bu yıl da gelenek değişmeyecek ve yıl sonunda ikinci yılını dolduracak olan iPhone 6 serisi yerini iPhone 7 serisine bırakacak. Çoğu iPhone kullanıcısı Apple’ın yeni telefonu iPhone 7 modelini dört gözle beklemekte. Siz de bu meraklı kişilerden biriyseniz iPhone 7 satış tarihi, iPhone 7 fotoğrafları, iPhone 7 çıkış tarihi gibi kelimeler ile arama motorlarında arama yapmışsınızdır.

iPhone 7 Özellikleri

Biz de biraz olsun merakınızı gidermek için beklenen iPhone 7 özellikleri ile ilgili teknoloji dünyasında dolaşan haberlerden bir derleme yaptık.

Beklenen iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Ram

iPhone 7 ile Apple cephesinde bu sene ilklerin yaşanması bekleniyor. Bu ilklerden birisi iPhone telefonlarda ilk defa ram 3Gb seviyesine çıkabilir. Bildiğiniz üzere ilk çıkan iPhone 6 ram 1Gb olarak gelmişti. iPhone 6s ram ise 2Gb olarak gelmişti. Gelen duyumlara göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ram 3Gb olması bekleniyor.

iPhone 7 Depolama Alanı

Diğer bir ilk ise iPhone 7 Plus depolama alanının 256 Mb olarak gelebileceği yönünde. Gelen haberlere göre iPhone 6 modellerinde en yüksek dahili depolama alanı 128 Mb iken iPhone 7 256Mb depolama alanı ile gelebilir.

iPhone 7 Batarya

Beklenen diğer bir gelişme ise iPhone 7 Batarya konusunda yaşanacak. iPhone 6s Plus modelinde 2750Mah olan bataryanın iPhone 7 modelinde 3100 Mah olması bekleniyor. Bataryadaki bu artış ve daha düşük güç tüketimi ile gelmesi beklenen yeni A10 işlemci ile iPhone 7 kullanıcıları batarya konusunda rahat bir nefes almış olacak.

iPhone 7 Ekran

iPhone 7 ekran boyutunda bir değişiklik olması beklenmiyor. iPhone 6 da olduğu gibi iPhone 7 ekranının 4.7″, iPhone 7 Plus ekranınının 5.5″ gelmesi bekleniyor.

Ancak ekran konusunda beklenen ciddi bir yenilik var. Geçtiğimiz günlerde Apple firmasının safir cam üreten bir firma ile anlaştığı haberleri teknoloji dünyasına bomba gibi düşmüştü. Bu haberler doğrultusunda iPhone 7 safir ekran ile gelebilir. Tamamen safir kaplama ile gelmesi beklenen ekranın çizilme ve kırılmaya karşı piyasadaki ekranlardan çok daha dayanıklı olması bekleniyor.

iPhone 7 Ekran Çözünürlüğü

iPhone 6s Plus serisinde ekran çözünürlüğünü Full Hd seviyesine çıkaran Apple bu sene iPhone 7 ile ekran çözünürlüğü 2K seviyesine çıkarabilir. En büyük rakipleri Samsung, Lg, ve Sony nin bu ekran çözünürlüğünde telefonları olduğu düşünüldüğünde 2K çözünürlüğü iPhone için pek de uzak sayılmaz.

iPhone 7 Kulaklık Girişi

iPhone 7 Özellikleri

Yakın zamanda basına sızdırılan iPhone 7 prototip fotoğraflarında 3.5mm kulaklık girişi kullanılmadığı görülüyor. Teknoloji kulislerinde dolaş haberlere göre Apple tarafından 3.5mm kulaklık girişi yerine daha küçük Lightning portu kullanılacak. Böylece iPod modelleri kadar hatta daha ince iPhone modelleri görmek mümkün olacak.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak

iPhone 7 çıkış tarihi konusunda değişik haberler dolaşsa da iPhone 7 nin Apple tarafından 2016 Eylül ayı içerisinde yapılacak özel bir etkinlikle duyurulması bekleniyor. iPhone 7 fiyat konusunda da iPhone 6 serisinin fiyatlarından ($650) piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu yazımızda sizleri beklenen iPhone 7 özellikleri konusunda bilgilendirmeye çalıştık. iPhone7 A10 işlemci, 3Gb Ram ile Benchmark test sonuçlarında ortalığı kasıp kavuracak gibi görünüyor.

Yazımızı beğendiyseniz buradaki diğer teknoloji haberlerimize de göz atmayı unutmayın. Ayrıca bu haber ile ilgili yorumlarınızı ve varsa sorularınızı yazının altıdaki kısma üye olmadan mesaj atarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. iphone 7 çıkış tarihi

    Merakla bekleniyorsun iPhone 7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir