Anasayfa / Haberler / Casio İlk Akıllı Saatini Duyurdu
Casio akıllı saat

Casio İlk Akıllı Saatini Duyurdu

Japon Elektronik cihaz üreticisi Casio akıllı saat piyasasına giriş yaptı.

1946 yılında Tokyo’da kurulan ve hesap makinesinden fotoğraf makinesine, bilgisayar ürünlerinden saatlere kadar çok geniş bir ürün yelpazesi olan Casio, teknolojik gelişmeler doğrultusunda ilk akıllı saatini üretti.

Casio’nun ilk akıllı saati WSD-F10 Smart Outdoor Watch Android Wear işletim sistemini kullanıyor. Peki Android Wear nedir?

Android Wear işletim sistemi, Google tarafından günümüzde prototipleri geliştirilen ve gelecekte yaygınlaşması düşünülen giyilebilir akıllı cihazlar için geliştirilmiş bir işletim sistemi.

Casio akıllı saat Android Wear işletim sistemi kullanarak akıllı saat yarışında ben de varım diyerek rakiplerine mesaj vermiş. Gelelim Casio WSD-F10 Smart Outdoor Watch özelliklerine;

Casio WSD-F10 Özellikleri

Casio WSD-F10 akıllı saat MIL-STD-810 standartlarından başarıyla geçmiş bir akıllı saat.  MIL-STD-810 standardı ile 50 metre su geçirmezlik, ani sıcaklık değişimleri, nem ve solar radyasyon gibi sertifikalara sahip.

Casio akıllı saat

Casio WSD-F10 Ekran

Casio WSD-F10 ekranı 1.32 inç ve 320 x 300 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Casio WSD-F10 Sensör ve Bağlantı Özellikleri

Casio WSD-F10 akıllı saat, Wi-Fi ve Bluetooth desteği, hava basıncı, yükseklik, nem ve hareket algılama sensörlerine sahip.

Casio ayrıca sahip olduğu GPS ve gelişmiş pusula ile yön bulma, bulunduğunuz yerin gün doğumu ve gün batımı zamanlarını görme gibi özellikleri barındırıyor.

Casio akıllı saat desteklediği Casio Moment Setter+ özelliği ile bu uygulamayı çalıştıran bir akıllı cihaz ile eşleştirildiğinde bisiklete binerken, spor ya da yürüyüş yaparken hızınız, rotanız ve mesafeniz ile ilgili bilgileri size sunabiliyor.

Casio WSD-F10 Batarya

Gelelim Casio WSD-F10 batarya özelliklerine. Casio WSD-F10 saatte batarya süresini uzatmak için çift katmanlı ekran kullanılmış. Bu çift katmanlı ekran “Timepiece Mode” adıyla anılıyor. Akıllı saat özelliklerinin kullanıldığı tam renk ekran modunda batarya süresi 1 tam günü bulabiliyor.

Casio akıllı saat

Ancak sadece normal saat özelliklerinin izlendiği monokrom ekran moduna geçildiğinde, saat tamamen güç tasarruf moduna geçiyor. Bu modda batarya süresi 1 aya kadar dayanabiliyor.

Casio WSD-F10 Fiyatı

Casio WSD-F10 Smart Outdoor Watch saat 2016 Nisan ayında satışa çıkacak ve tavsiye edilen satış fiyatı $500 olacak. Bu yüksek fiyat etiketiyle saat beklenen ilgiyi görecek mi önümüzdeki günlerde bu sorunun cevabını öğreneceğiz.

Yazımızı beğendiyseniz buradaki diğer teknoloji haberlerimize de göz atmayı unutmayın. Ayrıca bu haber ile ilgili yorumlarınızı ve varsa sorularınızı yazının altıdaki kısma üye olmadan mesaj atarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir