Anasayfa / Mobil Cihazlar / Akıllı Telefonlar / Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri Belli Olmaya Başladı
Galaxy Note 6 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Samsung tarafından Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinin piyasaya çıkmasından sonra Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri ile ilgili haber ve dedikodular da teknoloji kulislerinde hız kazanmış durumda.

Galaxy Note 6 Özellikleri

Bir süredir Galaxy Note 6 Ekran boyutu ile dedikodular oldukça yoğunlaşmıştı. Yabancı kaynaklı kimi teknoloji sitelerine göre Note 6 Ekran boyutu 5.8″ olarak söylenirken, diğer bir gruba göre ise ekran büyüklüğü aynı kalarak 5.7″ büyüklüğünde olacak.

Bekelenen diğer Galaxy Note 6 özellikleri arasında 64 veya 128 GB depolama alanı, 1024 farklı basınç seviyeli geliştirilmiş S Pen, Super OIS Plus özellikli 16 MP arka kamera yer alıyor.

Galaxy Note 6 İşlemci

Haberimiz ise Çin kaynaklı sosyal paylaşım sitesi Weibo‘ya göre. Sitede yazılanlara göre Samsung Galaxy Note 6 işlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 823 işlemci kullanacak. Bu işlemci kullanıldığı platformda 8Gb RAM’e kadar destek verebiliyor.

Ayrıca 64-bit destekli Snapdragon 823 işlemci 3 GHz hızında çalışabilecek ve grafik birimi olarak 720 MHz hızında çalışabilen Adreno 530 GPU  barındıracak.

Firmanın ayrıca Galaxy Note 6 işlemci tarafında kendi ürettiği Samsung Exynos 8890 çipsetini kullanacağı gelen haberler arasında.

Galaxy Note 6 RAM

Gelen haberler doğrultusunda Samsung Galaxy Note 6 RAM tarafında 6 GB RAM kullanacak. Gönül isterdi ki altyapı olarak desteklenen 8GB RAM ile gelsin ancak muhtemelen 8Gb RAM kapasitesini görmek önümüzdeki senelerde mümkün olacak.

Galaxy Note 6 Ekran

Gelen haberlere göre Galaxy Note 6 Ekran boyutunda bir değişikliğe gidilmeyeceği ve önceki serilerde kullanılan 5.7″ büyüklüğündeki ekranın korunacağı yönünde. Galaxy Note 6 ekranının, parlaklık seviyesi önceki modellere göre artırılmış ve güç tüketimi azaltılmış QHD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran olması bekleniyor.

Galaxy Note 6 satış tarihi konusunda belirsizlik devam etse de, yeni modelin Temmuz ya da Ağustos ayında duyurulması ve aynı satışa başlanması bekleniyor. Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri ile ilgili yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yazımızı beğendiyseniz diğer teknoloji haberlerimize de buradan göz atabilirsiniz. Samsung Galaxy Note 6 Özellikleri hakkında merak ettiklerinizi yazı altına mesaj yazarak bize iletebilirsiniz.

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Galaxy Note 6 Özellikleri
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir