Anasayfa / Haberler / Samsung Galaxy S6 Android 6 Marshmallow Güncellemesi
galaxy s6 android 6

Samsung Galaxy S6 Android 6 Marshmallow Güncellemesi

Samsung cephesinden Android güncelleme haberleri gelmeye devam ediyor. Samsung, amiral modeli S6 için Galaxy S6 Android 6 Marsmallow güncellemesi dağıtımına ilk etapta Kore’deki modellere göndermeye başladı.

Uzun zamandır Galaxy S6 kullanıcıları tarafından beklenen güncelleme böylece nihayet gün yüzüne çıkmış oldu. Rakip markalar LG ve HTC’nin amiral modelleri 2-3 ay kadar önce Android 6 Marshmallow güncellemesi almıştı. Samsung’ta kullanıcılardan gelen beklentiler doğrultusunda Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 modelleri için Android 6 güncellemesi dağıtıma başladı.

Aslında teknoloji kulislerinden sızan haberlere göre burada da sizlerle paylaştığımız üzere Android 6 güncellemesi Galaxy S6’dan önce Note 5 ve S6 Edge+ modellerine bekleniyordu. Samsung bu noktada süpriz yaparak Note 5 ve S6 Edge+ modellerinden önce Android 6 güncellemesini S6 ve S6 Edge kullanıcılarına sundu.

Samsung Galaxy S6 Android Yenilikler

Daha önce sizlerle Samsung Galaxy S6 Android 6 güncellemesi Beta sürümünün ekran görüntülerini buradaki haberimizde paylaşmıştık. Samsung Galaxy S6 Android 6 özellikleri konusunda epey yenilik yapmış durumda.

galaxy s6 android 6

Yeni Android 6 Touchwiz ara yüzü daha sade ve akıcı bir kullanım deneyimi sunmakta. Bu sade tasarımın ilk göz çarpan ayrıntısı beyaz renk arka plana dönüştürülmüş bildirim paneli.

Diğer yeniliklerden biri artık ana ekranda klasör oluşturmak için sürükle bırak ile oyun/uygulama klasörü oluşturulabiliyor olması. Samsung touchwiz arayüzünün önceki sürümlerinde önce klasör oluşturup oyun ve uygulama kısayolları sonrasında klasöre eklenebiliyordu.

Diğer yenilikler Android 6 güncellemesinin uygulama izinlerinin Touchwiz arayüzüne entegre edilmiş olması. Böylece oyunları daha kurarken izinlerini dilediğiniz gibi değiştirebilir ve telefonunuz güvenliği kontrol altına alabilirsiniz.

galaxy s6 android 6

Samsung Galaxy S6 Android 6 Kamera özellikleri konusunda da bazı yenilikler sunmakta. Gelen haberlere göre artık kameraya eklenen bazı manuel ayar seçenekleri ile daha profosyonel fotoğraflar çekmek mümkün olacak.

Güncelleme ilk olarak Kore’deki SM-G920S modeline geldiğinden ülkemizdeki Galaxy S6 kullanıcılarının güncelleme için biraz daha beklemeleri gerekmekte. Samsung tarafından önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde ülkemiz ve diğer avrupa ülkelerdeki modeller için Galaxy S6 Android 6 güncellemesi çıkaracağını düşünüyoruz.

Yazımızı beğendiyseniz buradaki diğer Samsung haberlerine de bakmayı unutmayın. Yazı içeriği ile ilgili soru ve yorumlarınızı bize iletmek için yazı altına mesaj atarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Tenopedia
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir