Anasayfa / Oyunlar / Mortal Combat X Oyun İnceleme
Mortal Combat X

Mortal Combat X Oyun İnceleme

Mortal Combat X

1992 yılında oyun makineleri ile  hayatımıza giren ve bir dönem “Street Fighter” oyunu ile birlikte atari salonlarının efsane oyunları arasına giren “Mortal Combat” oyununun android versiyonu sonunda yayınlandı.

Mortal Combat; ilk çıktığı 1992 yılından beri çıkardığı farklı yeteneklere sahip karakterler ve oyun sonunda kazanan tarafın yaptığı müthiş bitirici hareketler (fatality) ile ben dahil o dönemin hafızalarında yer etmiştir. Mortal Combat X oyununu aşağıda linkini verdiğimiz playstore’dan ücretsiz olarak android cihazlarınıza indirilebilirsiniz.

Mortal Combat X

Oyunda “Scorpion”, “Sub-Zero” ve “Goro” gibi efsane olmuş karakterlere ilave olarak yeni karakterler de mevcut.

Mortal Combat X Oynanış

Mortal Combat X oyununda, seçtiğiniz karakter ile karşınıza çıkan karakterleri yok etmeye çalıyorsunuz. Oyun sırasında karakterlerin yaşam barı oyunun üst tarafında bulunuyor. Karşı tarafa hamle yaparak zarar verdikçe rakibin yaşam barı azalıyor ve yaşam barı biten taraf oyunu kaybediyor. Oyunda her bir karakterin kendine has dövüş ve savunma hareketleri mevcut.

Oyunda kazandıkça ilave Coin (sanal paralar) ile oyun başında kapalı olan ve oldukça pahalı olan Gold Karakterleri satın alabiliyorsunuz. Tabi coin biriktirerek satın alacak kadar sabrınız ve zamanınız yok ise play store’dan para ile coin satın alabiliyorsunuz.

Mortal Combat Fatality

Oyunu efsane yapan özelliklerinden biri de her karakterin oyun sonunda rakibin canını aldığı son hamlesi, yani Fatality Hareketleri. Buradaki videoda, oyundaki karakterlerin Fatality hareketlerini izleyebilirsiniz.

Grafik/Sesler

Oyunda grafik kalitesi üst seviyede. Karakterlerin ayrıntıları, dövüş ortamı ve efektler platform oyunlarını aratmıyor. ayrıca sesler de oldukça iyi kalitede.

Mortal Combat X Apk indir

Mortal Combat X Oyununu indirmek için tıklayın.

Mortal Combat X 1992 yılında oyun makineleri ile  hayatımıza giren ve bir dönem "Street Fighter" oyunu ile birlikte atari salonlarının efsane oyunları arasına giren "Mortal Combat" oyununun android versiyonu sonunda yayınlandı. Mortal Combat; ilk çıktığı 1992 yılından beri çıkardığı farklı yeteneklere sahip karakterler ve oyun sonunda kazanan tarafın yaptığı müthiş bitirici hareketler (fatality) ile ben dahil o dönemin hafızalarında yer etmiştir. Mortal Combat X oyununu aşağıda linkini verdiğimiz playstore'dan ücretsiz olarak android cihazlarınıza indirilebilirsiniz. Mortal Combat X Oynanış Mortal Combat X oyununda, seçtiğiniz karakter ile karşınıza çıkan karakterleri yok etmeye çalıyorsunuz. Oyun sırasında karakterlerin yaşam barı oyunun üst tarafında bulunuyor. Karşı tarafa…

83 Puan

Grafik - 85%
Ses - 80%
Kontrol - 85%
Eğlence - 85%
Özgünlük - 80%

83%

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir