Anasayfa / Nasıl Yapılır? / Note 3 Neo Root Atma Rehberi
Note 3 Neo Root Atma

Note 3 Neo Root Atma Rehberi

Bu yazımızda ülkemizde epey kullanıcısı bulunan ve teknopedia.org sitesinde de en çok okunan yazımızın konusu Note 3 Neo modeli için Samsung Galaxy Note 3 Neo Root atma konusunu işleyeceğiz.

Note 3 Neo Root Atma Rehberi

Note 3 Neo Root atma adımlarına geçmeden önce Root Nedir, Root nasıl yapılır, Root garantiyi bozar mı vb. soruların cevaplarını bulacağınız Samsung Telefonlara Root Atma Rehberi yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Root hakkında yukarıda bahsettiğimiz yazıyı okuduğunuzu ya da root hakkında bilgi sahibi olduğunuzu farz varsayalım ve Note 3 Neo Root Atma işlemine geçelim.

Samsung telefonlara root atma işlemini bir kaç farklı yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Biz bu yazımızda en yaygın ve sorunsuz olan Note 3 Neo Cf Auto Root yöntemini kullanacağız.

Bunun için öncelikle Note 3 Neo modelinize uygun olan Cf Auto Root dosyasını indirmeniz gerekmekte. Farklı model koduna sahip Note 3 Neo Cf Auto Root dosyalarını yazı altındaki  Note 3 Neo Cf Auto Root indir başlığı altındaki linklerden indirebilirsiniz.

Note 3 Neo Cf Auto Root Atma

Bu dosyayı indirdikten sonra sırasıyla;

1. Öncelikle bu sıkıştırılmış .zip uzantılı dosyayı bilgisayarınızda uygun bir yere açınız.

2. Bu dosya içerisinde hem Odin programı dosyaları, hem de .tar.md5 uzantılı Root dosyası yer almaktadır.

3. Odin.exe programını çalıştırın.

4. Note 3 Neo telefonunuzu kapatın ve Download Mod’da açın.

Android Download Mod alma işlemi için yapmanız gereken telefonunuz kapalı şekilde Ses Kısma+ Home + Güç tuşlarına birlikte basarak telefonunuzun açılmasını bekleyin. Bu esnada bu 3 tuşa basmaya devam edin. 4-5 saniye içerisinde telefonunuz Download Moda girecek. Bu ekranı görür görmez tuşları bırakın.

5. Bu şekilde cihazı bilgisayara USB kablosu ile bağlayın.

6. Odin programında aşağıdaki resme göre sırasıyla 1. numaralı bölümünde işaretlenen kutucukların aşağıdaki şekilde seçili olduğundan emin olun.

odin ile rom yükleme

7. Sonra, resimde 2.bölümdeki AP düğmesine tıklayın ve cihazınıza uygun .tar.md5 uzantılı root dosyasını seçin. Daha önce örneğini verdiğimiz Note 3 N7500Q için CF-Auto-Root-hl3g-hl3gjv-smn7500q.tar.md5 dosyası.

8. Seçtikten sonra Odin programı seçtiğiniz root dosyasını kontrol edecek. Dosyada herhangi bir hata yok ise resimde 3. numaralı alanda görüldüğü şekilde kontrol işleminin sorunsuz bir şekilde yapıldığına dair bir mesaj ekrana gelecek (Checking Md5 finished Successfully).

9. Buraya kadar her şey yolunda ise en son aşamaya geldiniz demektir. Odin programında sağ alt tarafında (4 numaralı alan) “Start” düğmesine basarak Odin ile root atma işlemini başlatabilirsiniz.

10. Bu aşamada hızlı bir şekilde Root dosyası cihazınıza yüklenecek ve yükleme sonrası cihaznınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Cihaz yeniden başladıktan sonra cihazı kablodan çekebilirsiniz. Cihaz açılırken 1-2 defa kendini yeniden başlatabilir. Bu durumda endişe etmenize gerek yok.

11. Cihazınız sorunsuz olarak açıldıktan sonra Uygulamalar altına SuperSu adlı Root uygulamasının cihaznınıza otomatik olarak yüklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Samsung Root atma

Bütün bu aşamaları sorunsuz olarak geçtiyseniz Samsung Galaxy Note 3 Neo Root Atma işlemeni tamamladınız demektir.

Cf Auto Root ile Root işlemi öncesinde TWRP ya da CWM gibi custom Recovery modlardan birini yüklediyseniz root işlemi sonrası telefonunuz varsayılan Recovery moduna geri dönecektir. Bu aşamadan sonra isterseniz TWRP ya da CWM recovery mod kurma işlemini tekrar yapabilirsiniz.

Note 3 Neo Cf Auto Root indir

Samsung tablet ve telefonlar için Cf Auto Root dosya tam listesi için tıklayın.

# Note 3 Neo SM-N750 Android 4.4.2 için Cf Auto Root indir. (CF-Auto-Root-hl3g-hl3gub-smn750.zip)

# Note 3 Neo SM-N750 Android 5.1.1 için Cf Auto Root indir. (CF-Auto-Root-hl3g-hl3gxx-smn750.zip)

# Note 3 Neo SM-N7500Q Android 4.4.2 için Cf Auto Root indir. (CF-Auto-Root-hl3g-hl3gjv-smn7500q.zip)

# Note 3 Neo SM-N7500Q Android 4.4.2 için Cf Auto Root indir. (CF-Auto-Root-hllte-hllteub-smn7505l.zip)

# Note 3 Neo SM-N7500Q Android 5.1.1 için Cf Auto Root indir. (CF-Auto-Root-hllte-hlltexx-smn7505.zip)

 
Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Note 3 Neo Root Atma Rehberi
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

5 Yorumlar

  1. Root atınca telefondaki uygulamalar numaralar gidermi ?

  2. ROOT SUCCES DİYOR AMA ROOT CHECKER İLE BAKTIĞIMDA MALESEF KÖK ERİŞİMİ YÜKLÜ DEĞİL DİYOR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir