Anasayfa / Haberler / Quick Charge 4 ile 5 Dakika Şarj ve 5 Saat Kullanım
Quick Charge 4

Quick Charge 4 ile 5 Dakika Şarj ve 5 Saat Kullanım

Mobil cihazlarımızın kullanım oranının sürekli olarak arttığı günümüzde mobil cihazların şarj süreleri ve şarj kapasiteleri de büyük önem arz etmekte. Mobil işlemci ve chipset üreticisi Qualcom’da bu durumun farkında olacak ki yeni Qualcom Quick Charge 4 teknolojisi ile mobil cihazınızı 5 dakikaka şarj etmeniz halinde size yaklaşık olarak 5 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor.

Qualcom Quick Charge 4

Günümüz mobil cihazlarının  en çok kullanılan işlemci markası Snapdragon hızlı şarj konusunda kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu durumun en büyük kanıtı ise yakın zaman önce duyurulan  yeni Quick Charge  teknolojisi. Bu teknoloji ile artık telefon nasıl hızlı şarj edilir sorusunun cevabı da donanımsal olarak verilmiş oluyor.

Quick Charge 4

Yeni Qualcomm Quick Charge 4  hızlı şarj, önceki Quick Charge 3 modeline göre %5 daha az ısınmakta, %30 daha verimli çalışmakta ve %40 oranında daha hızlı çalışmakta. Ayrıca önceki nesillere göre daha güvenli olduğu söylenen teknolojinin 10 farklı güvenlik testinden geçtiği belirtilmekte.

Qualcomm Quick Charge 4 sürümü ilk olarak Snapdragon 835 model işlemciler ile karşımıza çıkacak. Sonrasında 2017 yılı içinde duyurulacak yeni işlemcilerin bazı versiyonlarında da kullanılacak teknoloji ile mobil cihazlar çok kısa sürede oldukça iyi kullanım oranları yakalayacaklar.

Yapılan açıklamaya göre Quick Charge 4 teknolojisi ilk nesil Quick Şarj teknolojisine göre %250 daha iyi ve verimli olduğu söylenmekte.

Qualcomm’un yeni işlemcileri çıktığında bu açıklamaların ne kadar doğru olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Qualcomm Quick Charge 4
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir