Anasayfa / Mobil Cihazlar / Akıllı Telefonlar / Samsung Galaxy C5 ve C7 Modelleri Geliyor
Galaxy C5 Özellikleri

Samsung Galaxy C5 ve C7 Modelleri Geliyor

Mobil teknoloji pazarına 2016 yılı başında hızlı bir giriş yapan Samsung, bu yıl da yeni modeller duyurmaya devam edecek. Giriş ve orta segment için birçok model alternatifi olan firma tarafından yakın zamanda orta segment pazarı için yeni Samsung Galaxy C5 ve C7 modelleri duyurulacak. Biz de bu yazımızda sizlerle piyasada dolaşan dedikodulara göre Galaxy C5 özellikleri ve Galaxy C7 hakkında bilgiler vereceğiz.

Çin menşeli bazı teknoloji firmaları tarafında sızdırılan bilgilere göre orta segment için piyasada olan A serisinden sonra bu segmentte bir alternatif seri daha gelecek. Yeni modellerin adı da daha önceki giriş ve orta segment serileri gibi Galax C5 ve Galaxy C7 olacak.

Teknoloji kulislerinde dolaşan bilgilere göre Galaxy C5 ve Galaxy C7 modelleri ince ve şık metal gövdeye sahip olacak. Samsung özellikle Yeni Galaxy A serisinde orta segment kalite seviyesini oldukça yukarılara taşımış ve yeni A serisinin malzeme kalitesini üst segment telefonların kalitesi seviyesine getirmişti.

Samsung Galaxy C5 Özellikleri

Gelen bilgilere göre internete düşen bir GeekBench benchmark test ekran görüntüsünde Samsung Galaxy C5 modeli SM-C500 model koduyla görünüyor.

Yine test sonuçlarındaki bilgilere göre Galaxy C5 işlemcisi sekiz çekirdekli Snapdragon 617 (MSM8952) çipsetinden gücünü alacak. Galaxy C5 de kullanılan yonga seti  8 adet Cortex-A53 CPU çekirdeği ve Adreno 405 grafik birimi içermekte.

Galaxy C5 Ram tarafında ise 4 GB gibi orta seviye için oldukça yüksek bir RAM seviyesi ile geliyor. Üst segment telefonlarda bile yeni yeni 4 GB RAM’leri görürken, orta segmentte bu RAM kapasitesi oldukça dikkat çekici olmuş.

Galaxy C5 ve C7 modelleri Android 6.01 Marshmallow ile gelecek. İki model hakkında da daha fazla bilgi mevcut değil. Galaxy c7 ve C5 Kamera, Batarya ve diğer önemli özellikleri hakkında bilgiler gelmeye başlayınca biz de sizlerle bu bilgileri paylaşacağız.

Yazımızı beğendiyseniz diğer teknoloji haberlerimize de buradan bakmayı unutmayın. Samsung Galaxy C5 özellikleri ve Galaxy C7 hakkında merak ettiklerinizi yazı altına mesaj atarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Galaxy C5 Özellikleri
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir