Anasayfa / Haberler / Samsung Galaxy S7’ye 20 Megapixel Kamera ve 3D Touch!
galaxy-s7-2

Samsung Galaxy S7’ye 20 Megapixel Kamera ve 3D Touch!

Samsung’un en üst seviye amiral telefonlarından S serisinin merakla beklenen telefonu Galaxy S7 ile ilgili haberler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Galaxy S7’ye 20 Megapixel Kamera

Uluslararası güvenilir teknoloji kaynaklarından gelen bilgilere göre, 2016 yılının ilk çeyreğinin sonlarına doğru duyurulması beklenen Galaxy S7’nin kamerasının 20 Megapixel olması bekleniyor. . Samsung daha önceki amiral gemilerinde 16 Megapiksel çözünürlükte 65nm 1.12 mikronluk sensörünü kullanmaktaydı.Galaxy S7 kamera

Galaxy S7 ve diğer amiral modeller için yeni geliştirilen 20 Megapiksel çözünürlüğündeki sensör 28nm ve 1 mikron seviyesi ile çözünürlüğü yükseltirken sensör boyutunu düşüren Samsung yüksek çözünürlüklü kamera ile daha ince telefonlar üretebilecek.

Oldukça başarılı bir iş çıkaran Samsung, yeni 20 Megapiksel sensörü sayesinde daha ince telefonların önünü açarken daha düşük güç tüketimi sağlıyor.

Bir başka iddaa da yeni arka kameranın HTC’de olduğu gibi çift olması 3d hareketli fotoğraf çekmeye imkan tanıması. Ayrıca yeni bazı modellerde olduğu gibi Galaxy S7’nin ön kamerası flaşlı olabilir.

3D Touch Samsung’un Amiral Gemisi Telefonlarına Geliyor!

Diğer bir iddaa ise bu yıl Apple tarafından iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile duyurulan 3D Touch teknolojisine benzer bir teknolojinin Galaxy S7 ile birlikte duyurulacağı ve Samsung diğer amiral modellerine de bu teknolojiyi uygulayacağı.

3D Touch teknolojisi, parmğınızla ekrana dokunurken ekrana uyguladığınız basınca göre bulunduğunuz ekranı değiştirmeden, içinde bulunduğunuz oyun ya da uygulamalar ile ilgili ekstra işlemler yapabildiğiniz bir teknoloji. 

Böylece Samsung telefon sahipleri de iPhone’lar gibi bu teknolojiye sahip olacak ve  basma şiddeti ile bulundukları ortamda ekstra birçok işlemi parmaklarını kaldırmadan yapabilecekler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir