Anasayfa / Haberler / Twitter Karakter Sınırı Kalkıyor
twitter karakter sınırı

Twitter Karakter Sınırı Kalkıyor

Facebook tan sonra en yaygın olarak kullanılan sosyal ağ platformlarından biri olan Twitter da 140 karakterlik mesaj sınırı kalkıyor!

Twitter karakter sınırı ne kadar olacak?

Teknoloji haber sitesi re/code un haberine göre Twitter üzerinden yakın zamanda 10.000 karaktere kadar Tweet atabileceğiz.

Re/code editörlerine bir röportaj veren Twitter CEO’su Jack Dorsey, “140 karakterlik mesaj sınırından dolayı, son zamanlarda insanlar uzun yazı ve mesajlarını başka yerde yazıp ekran görüntüsünü alıp resim olarak Twitter’a ekliyor. Twitter karakter sınırı nedeniyle uzun yazıları parçalara bölmenin zaman kaybına neden olduğunu bize iletiyorlar. Biz de bu taleplere duyarsız kalamadık ve yakın zamanda 140 karakter sınırını kaldıracağız. Artık attığınız tweet’lerde 10.000 karaktere kadar metin oluşturabileceksiniz” yanıtını vermiş.

twitter karakter sınırı

Jack Dorsey ayrıca, karakter sınırının kalmasının Twitter üzerindeki mesajların görünümünü değiştirmeyeceğini, Tweet’lerin yine aynı şekilde görüneceğini, sadece uzun Tweet’lerde devamını oku şeklinde bir link olacağını ve bu linke tıklandığı zamanda Tweet’in tamamının okunabileceğini belirtmiş.

Her ne kadar Twitter’ı uzun zamandır kullanan eski kullanıcılar bu duruma karşı çıksalar da, yeni kullanıcıların ve eski kullanıcıların bir kısmının bu kısıttan rahatsız olduğu kesin.

Bir kısım ise Twitter’a resim ve video eklenebildiğini, mesaj sınırı da kalktığı zaman Twitter’ın, Facebook’tan bir farkı kalmayacağını düşünüyor.

Siz de bu konudaki görüşlerinizi yazı altında üye olmadan bizimle paylaşabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz buradaki diğer teknoloji haberlerimize de göz atmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir