Anasayfa / Nasıl Yapılır? / Ücretsiz Opera VPN – Yasaklı Sitelere Limitsiz Girin
Ücretsiz Opera VPN

Ücretsiz Opera VPN – Yasaklı Sitelere Limitsiz Girin

Günümüzde oldukça sık karşılaştığımız internet sansürü ve yasaklı sitelere giriş için yeni Ücretsiz Opera VPN uygulaması kullanıma sunuldu. Uygulamayı iOS platformuna indirmek için yazı altındaki Opera VPN indir başlığı altındaki linki kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere son yıllarda kimi siyasi, kimi cinsel içerikli bir internet sitesi mahkemelerce yasaklı site ilan edilmesinin ardından ülkemizden erişime kapatılıyor. Hatırlarsanız yakın zaman önce ülkemizde Twitter, Youtube gibi dünyada en çok kullanılan paylaşım siteleri kapatılmıştı.

Yasaklı Sitelere Giriş

Peki yasaklı sitelere nasıl girilir, yasaklı siteler nasıl açılır, yasaklı sitelere giriş yöntemleri nelerdir?

Yasaklı sitelere giriş için bir çok yöntem yer almaktadır. Bunlar internete girmek için proxy ve VPN olarak adlandırılan temelinde internet çıkışınızın farklı ülkelerdenmiş gibi göstermeye dayanan uygulamalardır. Diğeri sık kullanılan yöntem ise internete girdiğiniz cihazınızdaki DNS ayarlarının değiştirilmesi ile internete giriş yapmaktır. DNS yöntemi basit bir çözüm olsa da her zaman her sitede işe yaramayabilir.

Bu yazımızda bu yöntemlerin ayrıntılarına girmeyeceğiz ancak yasaklı sitelere ücretsiz giriş için Opera VPN uygulamasını tanıtacağız.

Ücretsiz Opera VPN

Piyasada bir çok ücretli ya da ücretsiz VPN uygulaması yer almakta. Ancak ücretsiz olan çoğunun belirli bir bant genişliği kotası bulunmaktadır. Bu nedenle ücretsiz diye indirip kurduğunuz bir uygulama aslında size aylık 250-500 Mb arasında bir kota sunmakta ve bu kota aştığında sizden ücret istemektedir.

Ücretsiz Opera VPN

Ücretsiz Opera VPN uygulaması ise size bu hizmeti limitsiz kota ve hızlı bant genişliği sunmaktadır. Opera VPN in diğer güzel bir özelliği reklam engelleyici (Ad Blocker) özelliği de içermesidir. Bu özellik sayesinde hem ücretiz VPN uygulaması hem de ücretsiz reklam engelleyici uygulamasına tek bir araçla sahip olabiliyorsunuz.

Opera VPN şu an için sadece IOS platformunda iPhone ve iPad cihazlara hizmet vermektedir. Önümüzdeki günlerde uygulamanın Android sürümünün çıkacağını ve böylece çok daha fazla kullanıcı sayısına ulaşılacağını değerlendiriyoruz.

Opera VPN indir

Opera VPN iOS platformuna indirmek için tıklayın.

 

Yazımızı beğendiyseniz diğer uygulama inceleme yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Ücretsiz Opera VPN uygulaması ile ilgili merak ettiklerinizi yazı altına mesaj atarak bize iletebilirsiniz.

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Ücretsiz Opera VPN
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir