Anasayfa / Haberler / Samsung 8Gb Ram Üretimine Başlıyor
Samsung 8Gb Ram

Samsung 8Gb Ram Üretimine Başlıyor

Mobil cihazlarda daha yeni yeni 4G Ram’i görmeye alıştığımız şu günlerde Samsung 8Gb Ram üretimine başlayacağını duyurdu.

Samsung 8Gb Ram

Samsung tarafından mobil cihaz sektöründe bir ile olan 8 gb’lik Ram modüllerinin üretim sürecinin hazır olduğu açıklandı. Mobil cihaz dünyasında bir ilk olan mobil 8 GB LPDDR4 yogaları önümüzdeki günlerde mobil cihaz piyasasını da epey hareketlendirecek gibi görünüyor.

Samsung 8Gb Ram

8 Gb ‘lık yeni RAM modülleri hakkında açıklama yapan Samsung yetlilileri PC’lerde kullanılan DDR4 ramlare göre  LPDDR4 RAM’lerin 2 kat daha hızlı olduğu söyledi. bu performansın ise 10 nm teknolojisi üretilen işlemciler ile birlikte kullanıldığında daha da artacağı ifade edildi.

Günümüzde 3D VR teknolojisi, 4K teknolojisi gibi yüksek işlem gücü ve hafoza kapasitesi gerektiren teknolojilerin yaygınlaşmaya başladığı şu günlerde, 8 Gb Ram modüllerinin profosyonel fotoğraf makinelerinden tutun da değişik amaçlar için kullanılan mobil cihazlarda yakın zamanda görmemiz mümkün olacak.

Bu sene yaşanan Galaxy Note 7 hüsaranından sonra Samsung Galaxy S8 modelinde yeni LPDDR4 Samsung 8Gb Ram modüllerini kullanabilir. Böylece diğer markalar ile rekabette hem bir adım öne geçebilir hem de Note 7 ile kaybettiği prestiji yeniden yakalayabilir.

 

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Samsung 8 Gb Ram Teknolojisi
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir