Anasayfa / Nasıl Yapılır? / Samsung Telefonlarda 4G Ayarı
Samsung Telefonlarda 4G Ayarı

Samsung Telefonlarda 4G Ayarı

Bildiğiniz üzere 01 Nisan 2016 tarihinden itibaren ülkemizde 4.5G hızlı internet kullanımına geçiş süreci başlayacak. Biz de 4.5G geçişi için çok az bir zaman şu günlerde, ülkemizde en çok satan telefon markalarından Samsung Telefonlarda 4G Ayarı ile ilgili yazı paylaşmaya karar verdik.

Kullanıdığınız mobil cihazınız ile yeni 4.5G altyapısını kullanabilmeniz için mobil cihazınızın 4G/LTE teknolojisini desteklemesi gerekiyor.

4G LTE Nedir

Telefonunuzun 4G/LTE desteği dışında, LTE teknolojisini desteklediği hız da önem arz ediyor. Bu hızları da LTE kategorileri olarak adlandırılan teknoloji belirliyor.

LTE kategorileri Cat 3, Cat 4, Cat 6, Cat 9 ve Cat 10 şeklinde bölümlere ayrılmakta. Örneğin; Cat 4 LTE destekli cihazların bağlantı hızı 150 Mbps iken, Cat 6 destekli cihazlar 300 Mbps’lik bağlantı hızlarına çıkabiliyor.

Samasung Telefonlarda 4.5G Ayarı

Peki Samsung telefonlarda 4G ayarı nasıl yapılır?

Samsung Telefonlarda 4G Ayarı

Bunun için yapmanız gereken işlem aslında çok basit. Eğer kullandığınız operatörün Sim kartı 4.5G uyumlu ise;

# Öncelikle telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne girin

# Buradan  “Şebeke Ayarları“na girin. Telefonunuzun modeline ve yazılım versiyonuna göre Şebeke Ayarları seçeneği Ayarlar->Diğer Ağlar->Şebeke Ayarları seçeneği altında olabilir.

# Burada Şebeke modu ayarının  LTE/WCDMA/GSM ya da LTE/3G/2G olduğundan emin olun.

Bu ayarları yaptıktan sonra operatörünüzün bulunduğunuz bölgede 4.5G desteği varsa ve Sim karıtınız 4.5G’ye uyumlu ise siz de artık 4.5G ile hızlı internet keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Yazımızı beğendiyseniz buradan daha önce paylaştığımız diğer “Nasıl Yapılır” yazılarımıza da ulaşabilirsiniz. Yazı içeriği ile ilgili görüş ve sorularınızı yazı altına mesaj atarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Özet
İnceleme Tarihi
Ürün Adı
Samsung Telefonlarda 4G Ayarı
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

13 Yorumlar

 1. Samsung note 3 4.5g cekmiyor ve o ayarda yok nasıl yapıcam

 2. Note 4 9000Q da yok ne yapmaliyim

 3. Telof ön um j3 4 g olurmu nasil

 4. Benim telefon um samsung galaxy j3 çekmiyor neden bide nereden yapıldığı soylermisiniz

  • Yazı içeriğinde mobil ağ ayarının nasıl yapıldığı ekran görüntüsü ile anlatılmakta. Bu rağmen ayarı yapamazsanız yine yazın yardımcı olmaya çalışalım.

 5. Selam benim telefonum j2 primedir amma webeke ayarlarina girdm ama orada 4 g yok
  Sadece 2 g
  Sadece 3 g
  Sadece 2g 3g
  2g 3g lte
  4 g yok onu nasil ayarlarim??

  • Telefonunuz donanım olarak +G Lte desteklemekte. Kullandığınız yazılım sürümünün +g desteği olmayabilir. Sammobile sitesinden telefonunuza uygun güncel romu sitede anlatılan şekilde kurup güncelleyebilirsiniz.

 6. Selam ben yeni cikan samsung galaxy c5 gold kullanicisiyim sm-c5000 ben yukaridaki talimatlari yaptim zaten telefonda da aynisi vardi yeni apn ekleme yi yaptim ama 4g veya lte cikmadi ne yapmam lazim cevap verirseniz sevinirim

  • Operatörünüzden 4G’nin açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Operatör tarafından 4G kapalı olabilir.

 7. Benim j2 ama olmuyor ayarlarda 4g lte yokkk napmaliyim

  • Telefonunuz 4g’yi desteklemiyor olabilir. J2’nin tam modelini yazarsanız destekleyip desteklemediği konusunda yardımcı oluruz.

 8. Samsung galakxy j320h modelinde lte seçeneği yok ama 4.5 g çekim ibresi geliyor ve çok hızlı şekilde internete giriyor yardım ne yapmam lazim

  • Sinyalde 4.5G yi görüyorsanız telefonunuz 4G destekli ve 4G baglantı kuruyor demektedir. Bunu hiz testi uygulamaları ile teyit edebilirsiniz. 4G çeken bir yerde hız testi yaptıgınızda 4-5 Mbit/s hızın üzerini görüyorsanız (10-30 Mbit/s gibi) 4G bağlanıyorsunuz demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir