Anasayfa / Haberler / YouTube da En Çok Gelir Elden Eden Video Kanalları

YouTube da En Çok Gelir Elden Eden Video Kanalları

Teknopedia.org olarak çok yakında faaliyete geçeceğimizi söylemiştik. O gün geldi ve ilk haberimizi sizlerle paylaşmanın gururu yaşıyoruz.

1917 yılında Amerika Birleşik Devletlerine göç eden B.C.Forbes tarafından kurulan ve iki haftada bir yayınlanan Forbes dergisinin haberine göre dünyadaki en yaygın video paylaşım sitesi YouTube’da en çok gelir elde eden video kanalları açıklandı.internetten-para-kazan_teknopedia

Günümüzde internetten para kazanmak ve para kazanma olayını bir iş dalı haline getirmek oldukça popüler oldu. Bu alanlardan biri de YouTube üzerinden para kazanmak.

Peki nasıl oluyor da YouTube’a yüklenen videolardan bu kadar paralar kazanılabiliyor? Aslında cevap çok basit “Reklamlar!”.

Evet YouTube’a eklediıiniz videolara alacağınız reklamlar sayesinde videolarınız izlendikçe siz de tahmin bile edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz. “YouTube üzerinden nasıl para kazanılır?” konusunu önümüzdeki günlerde ayrı bir başlık olarak ele alacağız.

Haberimiz de tam da internetten para kazanmak konusunda artık aşmış ve bu gelirleri milyon dolarlar seviyesine getirmiı, tabiri caizse bu alanda köşeyi dönmüş kişiler üzerine.

 

1.PewDiePie – Yıllık gelir $12.000.000pewdiepie_teknopedia

Bu kişilerden ilki Felix Kjellberg. Felix, PewDiePie olarak tanınan YouTube kanalının sahibi ve yaklaşık 40 Milyon civarında bir takipçi sayısına sahip. Forbes dergisine göre PewDiePie kanalının yıllık geliri $12.000.000. Evet yanlış duymadınız 12 milyon dolar.

2. Smosh – $8.500.000smosh__teknopedia

Komedi alanında video kanalı bulunan Smosh, Ian ve Anthony adında iki arkadaşın yönettiği bir kanal. Yıllık gelirleri ise tam 8.5 milyon dolar.

3. Fine Brothers – $8.500.000FineBrothers_teknopedia

Smosh gibi komedi ve eğlence alanında videolar yayınlayan Fine Brothers kanalını Benny ve Rafi isimli iki kardeş yönetiyor. Bu kanalın yıllık geliri de tam 8.5 milyon dolar.

4. Lindsey Stirling – $6.000.000

Dansçı ve Müzisyen olan Lindsey Stirling adıyla aynı isme sahip kanalıyla yıllık yaklaşık 6 milyon dolar gelirin sahibi olmayı başarmış.

5. Rhett & Link – $4.500.000

Rhett McLaughlin ile Charles Lincoln Neal adındaki iki arkadaşın sahip olduğu ve yaklaşık 4 milyon takipçiye sahip olan kanalın yaklaşık geliri 4.5 milyon dolar.

Diğer kanallar ve gelirleri ise şöyle sıralanıyor..

6. KSI – $4.500.000

7. Michelle Phan – $4.500.000

8. Sperwoman – $2.500.000

9. Roman Atwood – $2.500.000

10. Rosanna Pansino – $2.500.000

Sonuç olarak internetten para kazanmak, özellikle de YouTube üzerinden para kazanmak hiç de zor değil. Özellikle de ilgi çekici videolar ile belirli bir takipçi kitlesine ulaşıp özgün ve ilgi çekici videolar ile bu alanda süreklilik sağlarsanız, siz de bu alanda önemli paralar kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir